Перейти к основному содержанию
 

Вы здесь

Тарас Шевченко: чому навчають у Єльському університеті?

11.12.2017
Категории: 
 19959076_1604984892853633_7190400758531863799_n_-_kopiya.jp

Тарас Шевченко – випускник наших тренінгів, який на данний момент навчається у Єльскому університеті в США по гранту, котрий можуть отримати лише одиниці!

Єль є одним із ТОП-вих ВУЗів світу та одним з небагатьох ВУЗів, які можуть собі дозволити повністю сплачувати за навчання іноземних студентів. Все це робиться для міжнародних зв’язків громадських діячів різних країн світу.

Тарас Шевченко періодично ділиться своїм досвідом навчання в США на своїй сторінці у Фейсбуці. В одній зі своїх «Єльських записок», він зазначив, як йому дався цей вступ та через які труднощі він пройшов, щоб потрапити в цей університет:

«Програма Yale World Fellows, на якій я навчаюся, на мою думку, одна з найкращих у світі. Це ТОП-університет світу, група складається з 16 лідерів з різних сфер і континентів. Університет покриває всі витрати.

Чи просто було мені потрапити? Ні. Коли я подавав документи вперше, то не знав, що від перемоги мене відділяє 10 років і 3 невдалі спроби. Тобто успішною стала лише моя четверта спроба. Свої заявки на програму я подавав у 2007, 2009, 2016 та 2017 роках! Я знав свою ціль і був наполегливим.

Невдачі не зупиняли мене, а стимулювали розвиватися. У 2007-му році я програв Андрію Шевченку, який зрештою поїхав лише у 2008-му через дострокові вибори до Верховної Ради. Тому вдруге я подавався вже у 2009-му. Після другої відмови я прийшов до висновку, що перш ніж буду подаватися втретє, повинен отримати нові досягнення. У 2016 році спробував знову, коли моя громадська організація вже два роки здійснювала організаційне та фінансове забезпечення Реанімаційного Пакету Реформ - успішної коаліції громадських організцій. І знову невдало.

Люди, налаштовані на розвиток, реагують на поразки інакше. Вони вчаться більше, працюють більш наполегливо і докладають ще більше зусиль, щоб досягнути результату. А поразки сприймають як розвиток і отримання цінного досвіду.

Стів Джобс казав так "Я переконаний, що половина того, що відокремлює успішних підприємців від невдах - це наполегливість". Нельсону Манделі належаль такі слова - "Жодного разу не впасти - не саме велике досягнення в житті. Щоразу підніматися - ось справжня перемога".

Після третьої відмови я й не збирався відкидати свою мрію про навчання в Єлі. Навпаки працював ще наполегливіше. Протягом 2016 року став співголовою Ради РПР, ініціював створення Чесно. Фільтруй суд! Незалежної медійної ради та Кампанії за безпечні дороги. Наприкінці року за досягнення РПР мені, як співголові Ради РПР, вручили премію Люди Нового Часу від журналу "Новое Время".

А в березні 2017 року на мою пошту прийшов лист про отримання стипендії у Єльському університеті.

Я глибоко переконаний - наполегливість винагороджується.»

Цілі мають бути конкретними та бажаними

Шлях Тараса Шевченка до своєї цілі був довгим і не легким, але він з цим впорався. Адже його ціль була конкретна та бажана, що є дуже важливо. Після перших невдалих спроб Тарас прийшов до нас на тренінг, щоб розібратися, як досягти цілей, та як розприділити задачі на рік, місяц, день, щоб досягти цієї цілі.

Так що вперше Тарас побував на нашому тренінгу ще в 2012 році, де і отримав свій перший BogushBook і знання з тайм-менеджменту. Він і донині зберігає весь архів зі свого першого BogushBook.

Навіть будучи в штатах, Тарас ділиться своїми враженнями про наші тренінги, своїми результатами та успіхами у житті. Нас приємно здивував той факт, що у Єльському університеті йому зараз викладають те, чого ми навчаємо на своїх тренінгах:

«Весь минулий тиждень в Єлі були канікули - День подяки. Тому скористався нагодою і злітав на кілька днів до Києва. Провели з командою планування на 2018 рік! Нажаль побачитися з усіма за декілька днів було не можливо(

З понеділка знову заняття і відновлюю свої записки. День почався з ранкової лекції з Емоційного інтелекту, потім заняття з Майстерності впливати і переконувати в Школі менеджменту і вечеря для нашої групи з керівником центру Емоційного інтелекту Марком Бреккетом.

Короткий інсайт з курсу Майстерність впливати і переконувати: Zeigarnik effect. Ефект Зейгарник означає, що людина краще запам'ятовує незавершені справи, ніж завершені. Коли справа завершена - мозок її швиденько забуває. Блюма Зейгарнік, психолог, що народилася на території сучасної Литви, провела дослід з офіціантами в кафе, які фантастично пам'ятали замовлення багатьох людей без записування. Коли їх просили повторити замовлення через короткий час накривши тарілки, вони більше не могли згадати, що вони принесли.

З точки зору нашого курсу Ефект Зейгарник презентували в розділі story telling: якщо ви зможете зацікавити вашою історією з самого початку - ваш співрозмовник буде чекати завершення оповіді до самого кінця. Ще цей ефект пояснює, чому ми часто схильні дивитися до кінця фільм, яким нам не подобається. А з точки зору тайм-менеджменту, пам'ятаю, що нам на тренінгу в БогушТайм розповідали про важливість завершених циклів, які дають можливість очистити пам'ять.»

Ми дуже раді, що колись вчили Тараса знанням з тайм-менеджменту і, що це допомогло йому досягти бажаної мети і успіху у житті. Адже все починається з найменшого - елементарного планування свого життя. Для початку ми усвідомлюємо свої цілі і бажання на 10 років, потім плануємо найближчих рік для досягнення цих цілей, потім розбиваємо плани на рік по місяцях, далі по тижнях і по днях. І, в результаті, ми починаємо йти до нашої мети кожен день, ми усвідомлюємо, для чого ми це робимо, і, до чого нас це призведе!

Джерела: Допис № 1, Допис № 2.

 

вас заинтересуют тренинги:

Киев

В результате Вы упорядочите задачи и цели, научитесь эффективно планировать, расставлять приоритеты и управлять изменениями в работе и жизни. С тренинга Вы унесете цели и планы минимум на 20 лет, ближайший год, 3 месяца и следующий день. Т.е. Вы начнете планировать и управлять временем уже на тренинге, и все что Вам будет нужно потом, чтобы достичь своих целей и получить результаты – это пользоваться простой и практичной технологией планирования в жизни.