Перейти к основному содержанию
 

Планери у моєму житті

11.06.2018
бб

Я не відразу зрозуміла, що збираю блокноти. Спочатку я відчувала провину кожного разу, коли хотіла купити блокнот; кожного разу, коли проходила повз канцелярські товари і зазирала на полиці з думкою «я лише подивлюсь»; коли не могла втриматись і купувала новенький блокнотик, який викликав у мене дике захоплення і радість. Разом з тим приходило картання та самозвинувачення за даремно витрачені кошти. «Навіщо тобі ще один, якщо їх і так вже ціла полиця?» - з докором питала я себе.

Моє сприймання цієї «залежності», як я тоді думала, змінилось після книги Марі Кондо «Магічне прибирання». Коротко, автор пропонує прибирати за принципом радості, тобто якщо річ викликає у вас радість, задоволення, теплоту, вам приємно тримати її в руках, то вона залишається в домі. Якщо ж річ абсолютно не приносить радості, а навпаки викликає «не бажання» нею користуватись, то її варто викинути або передати тому, кому вона радість принесе. Тобто увесь принцип такої філософії прибирання у тому, аби оточити себе тільки тими речами, котрі дійсно тобі  приємні і тобі подобається серед них знаходитись. Для мене такими приємними речами були і є блокноти. Зрештою, я дозволила собі збирати блокноти, навіть якщо я не можу писати у всіх одночасно, навіть якщо вони просто стоять на полиці.

 бб

На разі моя колекція різноманітних блокнотів та планувальників налічує 109 одиниць, з яких 5 це планери на кільцях. Описувати 104 notebooks доволі довго, тому опишу 5 planners, а саме:

  • План Є помаранчевого кольору із магнітною застібкою (Україна);
  • Органайзер Optima коричневого кольору із застібкою блискавкою (Україна);
  • Filofax Saffiano Compact Zip кольору аквамарин (Британія);
  • Bogushbook Фіолетово-рожевий Лайт на 6 кілець (Україна);
  • Bogushbook Зелений Лайт на 6 кілець (Україна).

Розмістила я планери у порядку придбання. Далі розповім чим мене не влаштовували попередні і чому купувала наступні.

Першим планувальником у моєму житті став помаранчевий План Є: розмір А5; із магнітною застібкою; діаметри кілець 1,5 см; матеріал обкладинки: тканина. Наповнення планера за типом «тиждень на двох сторінках». Середньої цінової категорії. Цей планувальник вірно служив мені два роки лежачи на столі (!). В якийсь момент він банально став не зручний для того, аби брати його до університету. Тим паче, що окрім планера у сумці студентки планшет, телефон, перекус, іноді підручник і зошит. Пам’ятаю, як мені завжди кортіло взяти його із собою, але я відразу уявляла якою важкою буде сумка. Доводилось жертвувати радістю і лишати її вдома. Тим паче, що розмір кільцевого механізму планера не давав мені змоги використовувати його як планер і як записник одночасно.

Після цього першого досвіду, я на деякий час відмовилась від ідеї вести планер. Хоча насправді мені дуже кортіло!

Наступними були органайзер Optima і Filofax Saffiano Compact Zip. На саме цю модель Filofax я вже давно зітхала. Цінова категорія органайзерів Filofax змушує суттєво задуматись перед покупкою. Тому я вирішила знайти його аналог серед українських виробників за найменшою вартістю. Тоді мені було важливо знайти планер-гаманець, тобто такий, що закривається на блискавку і виконує відразу обидві функції. Так я могла полегшити собі сумочку. Не носити і гаманець і планер, а лише один органайзер.

Після придбання органайзеру Optima я жодного разу ним не користувалась. Хоч це й був найдешевший з усіх п’яти планерів, проте він був і найбільш неестетичним з усіх п’яти. Цупка еко-шкіра, жорстка блискавка, запах самого планувальника, неохайні шви – усе відштовхувало, коли я придивилась до нього вдома. Навіть стандартне наповнення планера це звичайні листки в лінійку. Цей планувальник мав мені замінити Filofax на котрий мені було шкода витрачатись, зрештою я все одно придбала собі згодом Filofax. Ось вам цілком наочний приклад того, як насправді намагаючись зекономити ми витрачаємо більше (!).

 бб

Filofax Saffiano Compact Zip був, є і лишається одним із моїх фаворитів. Якість прекрасна: м’яка еко-шкіра, рівні шви, глибокий аквамариновий колір, блискавка застібається легко, сам планер м’який на дотик. У холодну пору року, коли сумки побільше я беру його з собою як планер і як гаманець. Здається там є відділення для всього. Суто жіноча модель: багато місця для карток, відділення для телефону, для монет, для купюр і для самого кільцевого механізму з блоком вставкою. Механізм тут звичайно всього 1,5 см, так як модель не передбачає більше. Єдине що мені ніколи не подобалось у Filofax це їх бланки-вставки. Папір дуже тонкий, просвічується та й сам дизайн, особисто мені, не до душі.

Жила я щасливо зі своїм Filofax Saffiano Compact Zip допоки не закралась у мене думка, що я хочу чогось більшого. Так як навчання в університеті підходить до завершення і настає пора професійного розвитку мені закортіло мати планер який би заявив про мене. Я уявляла те враження, яке б мені хотілось справляти, коли люди бачитимуть мене з моїм планувальником. Так як моя любов до блокнотів була безмежною, вони уже стали частиною мене, тому саме цю частинку своєї індивідуальності мені кортіло транслювати у зовнішній світ через планер.

Я почала ретельно обирати саме той планер на який я би глянула і подумала «О, так, це саме Я!», який би навівав певні асоціації, підкреслював риси моєї особистості. Звичайно спочатку я зазирнула на сайт Filofax. Утім ті моделі які підходили до моїх запитів були у суттєво високій ціновій категорії, навіть для працюючого студента. Та й незадоволеність внутрішнім наповнення теж зупиняла від покупки. Я розуміла, що витрачусь на планер, а потім на більш привабливий внутрішній блок.

Ось так я ходила у сумнівах допоки не наштовхнулась на українську компанію BogushTime, котра випускає авторський планувальник Міли Богуш Bogushbook. Пів року тому я придбала свій перший Bogushbook фіолетово-рожевого кольору, лінійки Лайт. Саме у ньому я побачила себе: лаконічний, жіночний, естетичний. Серія Лайт іде без застібки, що спочатку мене змусило перейматись, але на практиці виявилось, що органайзер прекрасно тримає форму. Цупка обкладинка не дозволяє йому розкриватись стоячи на полиці чи лежачи в сумці. Якісна еко-шкіра та шви не поступаються у м'якості Filofax. Папір не просвічується. Дизайн внутрішнього наповнення мені сподобався так само як і обкладинка (зауважте, не таке вже й часте явище): якісно, просто, практично і дуже багато місця для записів! ДУЖЕ багато! Мені часом здається, що цей планер може вмістити все. На разі це мій найбільший органайзер, тому що діаметр його кілець 2,5 см, там я веду свої записи по навчанню, робочі та особисті записи, кулінарні рецепти, нотатки по клієнтах, нотатки по здоров'ю, список хатньої роботи, списки мрій, справ, бажань, планів, подарунків, покупок, ідей, список фільмів та серіалів, у мене навіть є список для списків і це все в одному планері! А ще він рожевий.

Відчуваю, як при написанні цієї статті мене знову накрила така ж хвиля захвату, як тоді коли я вперше відкрила свій Bogushbook. Так як я тепер трішки фанат цієї фірми (люблю підтримувати українського виробника), то беру участь у всіх розіграшах Bogushbook-ів. Нещодавно я виграла ще один Bogushbook зеленого кольору прямо на свій день народження. Було надзвичайно приємно. Тепер у мене з'явиться ще більше місця для своїх списків.

 бб

Звичайно, у читача може постати запитання «А де ж мінуси, невже все так круто?». На мій суб'єктивний погляд мінус хіба що в тому, що Bogushbook-и доволі важкі. Їх вага в серії Лайт 900 г, а в серії натуральної шкіри вага досягає 1200 г. Для людей з машиною це не суттєва перешкода, для студента – уже більш суттєва. Особисто я ношу Bogushbook у великій сумці чи рюкзаку, а так як у ньому часто знаходяться усі потрібні мені записи через колосальний запас місця, то беру я лише ВВ (Bogushbook), без книжок і зошитів. Кільцевий механізм дозволяє мені вставляти туди роздруковані матеріали по навчанню. У тепло пору року мій Bogushbook лежить вдома, так як навчання менше і сумочки менші. Проте він так само мене радує. Я так само роблю туди записи різних списків, коли є натхнення. А коли мені хочеться чогось новенького я можу змінити його наповнення як забажаю.

Резюмуючи вище сказане, хотілось би зауважити, що якість важлива умова  хорошого, дійсно крутого планера, який буде вашим помічником тривалий час. Мій невеличкий досвід цілком сповна це демонструє. Людина все одно прагне мати те що їй приємне і уникати того, що не приємне. Це стосується усіх «виборів» у нашому житті. Тому перед наступною покупкою планера задумайтесь, а чи варта економія вашого незадоволення, поганого настрою і роздратування?

Автор: Павлюк Ірина, студенка НПУ, клінічний психолог

Планери у моєму житті Планери у моєму житті

Я не відразу зрозуміла, що збираю блокноти. Спочатку я відчувала провину кожного разу, коли хотіла купити блокнот; кожного разу, коли проходила повз канцелярські товари і зазирала на полиці з думкою «я лише подивлюсь»; коли не могла втриматись і купувала новенький блокнотик, який викликав у мене дике захоплення і радість. Разом з тим приходило картання та самозвинувачення за даремно витрачені кошти. «Навіщо тобі ще один, якщо їх і так вже ціла полиця?» - з докором питала я себе.

Я не відразу зрозуміла, що збираю блокноти. Спочатку я відчувала провину кожного разу, коли хотіла купити блокнот; кожного разу, коли проходила повз канцелярські товари і зазирала на полиці з думкою «я лише подивлюсь»; коли не могла втриматись і купувала новенький блокнотик, який викликав у мене дике захоплення і радість. Разом з тим приходило картання та самозвинувачення за даремно витрачені кошти. «Навіщо тобі ще один, якщо їх і так вже ціла полиця?» - з докором питала я себе.

Моє сприймання цієї «залежності», як я тоді думала, змінилось після книги Марі Кондо «Магічне прибирання». Коротко, автор пропонує прибирати за принципом радості, тобто якщо річ викликає у вас радість, задоволення, теплоту, вам приємно тримати її в руках, то вона залишається в домі. Якщо ж річ абсолютно не приносить радості, а навпаки викликає «не бажання» нею користуватись, то її варто викинути або передати тому, кому вона радість принесе. Тобто увесь принцип такої філософії прибирання у тому, аби оточити себе тільки тими речами, котрі дійсно тобі  приємні і тобі подобається серед них знаходитись. Для мене такими приємними речами були і є блокноти. Зрештою, я дозволила собі збирати блокноти, навіть якщо я не можу писати у всіх одночасно, навіть якщо вони просто стоять на полиці.

 бб

На разі моя колекція різноманітних блокнотів та планувальників налічує 109 одиниць, з яких 5 це планери на кільцях. Описувати 104 notebooks доволі довго, тому опишу 5 planners, а саме:

  • План Є помаранчевого кольору із магнітною застібкою (Україна);
  • Органайзер Optima коричневого кольору із застібкою блискавкою (Україна);
  • Filofax Saffiano Compact Zip кольору аквамарин (Британія);
  • Bogushbook Фіолетово-рожевий Лайт на 6 кілець (Україна);
  • Bogushbook Зелений Лайт на 6 кілець (Україна).

Розмістила я планери у порядку придбання. Далі розповім чим мене не влаштовували попередні і чому купувала наступні.

Першим планувальником у моєму житті став помаранчевий План Є: розмір А5; із магнітною застібкою; діаметри кілець 1,5 см; матеріал обкладинки: тканина. Наповнення планера за типом «тиждень на двох сторінках». Середньої цінової категорії. Цей планувальник вірно служив мені два роки лежачи на столі (!). В якийсь момент він банально став не зручний для того, аби брати його до університету. Тим паче, що окрім планера у сумці студентки планшет, телефон, перекус, іноді підручник і зошит. Пам’ятаю, як мені завжди кортіло взяти його із собою, але я відразу уявляла якою важкою буде сумка. Доводилось жертвувати радістю і лишати її вдома. Тим паче, що розмір кільцевого механізму планера не давав мені змоги використовувати його як планер і як записник одночасно.

Після цього першого досвіду, я на деякий час відмовилась від ідеї вести планер. Хоча насправді мені дуже кортіло!

Наступними були органайзер Optima і Filofax Saffiano Compact Zip. На саме цю модель Filofax я вже давно зітхала. Цінова категорія органайзерів Filofax змушує суттєво задуматись перед покупкою. Тому я вирішила знайти його аналог серед українських виробників за найменшою вартістю. Тоді мені було важливо знайти планер-гаманець, тобто такий, що закривається на блискавку і виконує відразу обидві функції. Так я могла полегшити собі сумочку. Не носити і гаманець і планер, а лише один органайзер.

Після придбання органайзеру Optima я жодного разу ним не користувалась. Хоч це й був найдешевший з усіх п’яти планерів, проте він був і найбільш неестетичним з усіх п’яти. Цупка еко-шкіра, жорстка блискавка, запах самого планувальника, неохайні шви – усе відштовхувало, коли я придивилась до нього вдома. Навіть стандартне наповнення планера це звичайні листки в лінійку. Цей планувальник мав мені замінити Filofax на котрий мені було шкода витрачатись, зрештою я все одно придбала собі згодом Filofax. Ось вам цілком наочний приклад того, як насправді намагаючись зекономити ми витрачаємо більше (!).

 бб

Filofax Saffiano Compact Zip був, є і лишається одним із моїх фаворитів. Якість прекрасна: м’яка еко-шкіра, рівні шви, глибокий аквамариновий колір, блискавка застібається легко, сам планер м’який на дотик. У холодну пору року, коли сумки побільше я беру його з собою як планер і як гаманець. Здається там є відділення для всього. Суто жіноча модель: багато місця для карток, відділення для телефону, для монет, для купюр і для самого кільцевого механізму з блоком вставкою. Механізм тут звичайно всього 1,5 см, так як модель не передбачає більше. Єдине що мені ніколи не подобалось у Filofax це їх бланки-вставки. Папір дуже тонкий, просвічується та й сам дизайн, особисто мені, не до душі.

Жила я щасливо зі своїм Filofax Saffiano Compact Zip допоки не закралась у мене думка, що я хочу чогось більшого. Так як навчання в університеті підходить до завершення і настає пора професійного розвитку мені закортіло мати планер який би заявив про мене. Я уявляла те враження, яке б мені хотілось справляти, коли люди бачитимуть мене з моїм планувальником. Так як моя любов до блокнотів була безмежною, вони уже стали частиною мене, тому саме цю частинку своєї індивідуальності мені кортіло транслювати у зовнішній світ через планер.

Я почала ретельно обирати саме той планер на який я би глянула і подумала «О, так, це саме Я!», який би навівав певні асоціації, підкреслював риси моєї особистості. Звичайно спочатку я зазирнула на сайт Filofax. Утім ті моделі які підходили до моїх запитів були у суттєво високій ціновій категорії, навіть для працюючого студента. Та й незадоволеність внутрішнім наповнення теж зупиняла від покупки. Я розуміла, що витрачусь на планер, а потім на більш привабливий внутрішній блок.

Ось так я ходила у сумнівах допоки не наштовхнулась на українську компанію BogushTime, котра випускає авторський планувальник Міли Богуш Bogushbook. Пів року тому я придбала свій перший Bogushbook фіолетово-рожевого кольору, лінійки Лайт. Саме у ньому я побачила себе: лаконічний, жіночний, естетичний. Серія Лайт іде без застібки, що спочатку мене змусило перейматись, але на практиці виявилось, що органайзер прекрасно тримає форму. Цупка обкладинка не дозволяє йому розкриватись стоячи на полиці чи лежачи в сумці. Якісна еко-шкіра та шви не поступаються у м'якості Filofax. Папір не просвічується. Дизайн внутрішнього наповнення мені сподобався так само як і обкладинка (зауважте, не таке вже й часте явище): якісно, просто, практично і дуже багато місця для записів! ДУЖЕ багато! Мені часом здається, що цей планер може вмістити все. На разі це мій найбільший органайзер, тому що діаметр його кілець 2,5 см, там я веду свої записи по навчанню, робочі та особисті записи, кулінарні рецепти, нотатки по клієнтах, нотатки по здоров'ю, список хатньої роботи, списки мрій, справ, бажань, планів, подарунків, покупок, ідей, список фільмів та серіалів, у мене навіть є список для списків і це все в одному планері! А ще він рожевий.

Відчуваю, як при написанні цієї статті мене знову накрила така ж хвиля захвату, як тоді коли я вперше відкрила свій Bogushbook. Так як я тепер трішки фанат цієї фірми (люблю підтримувати українського виробника), то беру участь у всіх розіграшах Bogushbook-ів. Нещодавно я виграла ще один Bogushbook зеленого кольору прямо на свій день народження. Було надзвичайно приємно. Тепер у мене з'явиться ще більше місця для своїх списків.

 бб

Звичайно, у читача може постати запитання «А де ж мінуси, невже все так круто?». На мій суб'єктивний погляд мінус хіба що в тому, що Bogushbook-и доволі важкі. Їх вага в серії Лайт 900 г, а в серії натуральної шкіри вага досягає 1200 г. Для людей з машиною це не суттєва перешкода, для студента – уже більш суттєва. Особисто я ношу Bogushbook у великій сумці чи рюкзаку, а так як у ньому часто знаходяться усі потрібні мені записи через колосальний запас місця, то беру я лише ВВ (Bogushbook), без книжок і зошитів. Кільцевий механізм дозволяє мені вставляти туди роздруковані матеріали по навчанню. У тепло пору року мій Bogushbook лежить вдома, так як навчання менше і сумочки менші. Проте він так само мене радує. Я так само роблю туди записи різних списків, коли є натхнення. А коли мені хочеться чогось новенького я можу змінити його наповнення як забажаю.

Резюмуючи вище сказане, хотілось би зауважити, що якість важлива умова  хорошого, дійсно крутого планера, який буде вашим помічником тривалий час. Мій невеличкий досвід цілком сповна це демонструє. Людина все одно прагне мати те що їй приємне і уникати того, що не приємне. Це стосується усіх «виборів» у нашому житті. Тому перед наступною покупкою планера задумайтесь, а чи варта економія вашого незадоволення, поганого настрою і роздратування?

Автор: Павлюк Ірина, студенка НПУ, клінічний психолог

бб
logo