Перейти к основному содержанию
 

Вы здесь

Марія Бутенко: «Треба робити все, що йде від серця. Засунути туди нічого не можна»

10.01.2018
Категории: 
 25348425_1623842264331909_5010527039896090983_n_-_kopiya.j

14 грудня переможиця Конкурсу стипендій від АВУ «КРОК»-2017 Марія Бутенко пройшла тренінг «Тайм-менеджмент за один день» від компанії BogushTime.

Щорічно Асоціація випускників Університету економіки та права КРОК проводить конкурс на отримання стипендії. В ньому приймають участь студенти 3-5 курсів, які займають активну життєву позицію, мають високий інтелектуальний рівень, значні особисті досягнення, демонструють потенціал розвивати суспільство випускників та підтримувати Університет в майбутньому.

Вже 4-й рік поспіль компанія BogushTime виступає партнером Конкурсу та нагороджує одного із кращих студентів подарунковим сертифікатом на участь в тренінгу.

18 травня 2017 року відбулося нагородження найактивніших студентів, за результатами якого студентка 4 курсу Марія Бутенко отримала сертифікатом на участь у тренінгу «Тайм-менеджмент за один день» від компанії BogushTime.

Минуло півроку. Марія пройшла навчання, і ми зустрілися із нею, щоб привітати та задати декілька запитань.

Маріє, доброго дня! Вітаємо із перемогою. Перш за все хочу дізнатися, які в тебе були емоції, коли ти отримала сертифікат?

Я не розуміла, що це. Мені подарували сертифікат з тайм-менеджменту, як призеру стипендії. І я подумала: «Прикольно. Подарували тільки мені. Що це?»

Потім запитала у друзів, що таке взагалі «тайм-менеджмент». Вони сказали, що це дуже крута штука і мене навчать «жонглювати часом». Круто! Те, що мені треба. Бо часу завжди не вистачає, а роботи багато.

Які були очікування від цього тренінгу? Що хотіла отримати в результаті?

Мені взагалі було цікаво зрозуміти, що це і як взагалі можна зрозуміти що таке тайм-менеджмент за день. Були деякі запитання, на які отримала відповіді під час тренінгу. Наприклад, як спланувати час та краще його організувати. Для мене було новинкою те, що треба думати з глобального до малого, а не від малого до глобального. Це змінює світогляд.

Для мене було відкриттям, що часу в день насправді більше ніж здавалось. Наприклад, ми планували день на завтра. Я думала, що в мене завтра такий завантажений день, як його пережити. А потім побачила, що в мене є три вільні години – погуляти в парку, з друзями зустрітися.. Знаходиться час. І це круто!

 25152177_1623842377665231_8677533189273929122_n.jpg

Як зараз відчуваєш час? Що плануєш змінити вже завтра?

Відбулося перевантаження мозку (сміється). Часу стало більше.

Хочу вже завтра записувати свої плани в систему. Для мене важко вести щось в системі. Завжди щось підкидається. І якщо в мене вийде, я думаю, абсолютно все буде добре.

Але… От я завтра спробую прожити по цьому плану. Якщо в мене буде щось змінюватися, і я зрозумію наскільки це зручно та ефективно для мене і взагалі чи зручно це. Якщо це буде зручно для мене, я знаю навіть, кому можна буде порадити це.

А якими цілями, поставленими під час тренінгу, можеш поділитися?

Так, ми прописували цілі. Я поставила своєю ціллю «Стати професором юридичних наук» та прописала план до 2040 року. В 2018 я стану бакалавром, в 2020 – магістром. Потім вирішила зробити два роки перерви, щоб попрацювати та зрозуміти, яка із галузей мені більш до вподоби. Через два роки піду в аспірантуру і почну викладати. Мені подобається викладати, читати лекції на різні теми.

Зараз у мене були більш соціальні теми – теми холокосту, проблеми старих, будинків престарілих; різні місця – коледж, Львівський політех тощо. Але мені більш до душі викладати юридичну тематику, в особливості «кримінальне право». Але воно теж розгалужене – там дуже багато відхилень, які можна викладати, і не вистачає цих людей, які могли б це робити. А мені це до душі. І навіть неважливо, скільки будуть платити. Якщо це тобі лежить до душі, то все рівно все знаходиться. І нам тренер казав, що якщо ти думаєш про це і бажаєш цього, воно все рівно все збувається.

Маріє, і наостанок - яким секретом особистої ефективності можеш поділитися вже зараз?

Робити те, що йде від серця. Я по собі прослідкувала, що, якщо я роблю те, що мені подобається, те, що я відчуваю його, воно виконується, якби це не було складно. Ти знаходиш спонсорів, знаходиш місце, воно все вдається, до тебе приходить купа людей, ти отримуєш від цього гроші, ти задоволений від проекту на всі 100%. А якщо тебе заставляли це робити і тобі треба було це просто зробити, то і це не виходить, і від цього немає запалу всередині, немає бажання зробити наступного подібного проекту. Ну, було і було.

Через це треба робити все, що йде від серця.  Засунути туди нічого не можна. Якщо воно йде – робіть. Якщо ні – то краще сказати «Ні», аніж поясняти чому «Ні». І все.

Маріє, дякуємо за зустріч. Бажаємо досягнення цілей та здійснення найзаповітніших мрій! Нехай знаходиться все більш часу для улюблених справ:)

Інтерв’ю із стипендіантами минулих років: